top of page

26 квітня день пам'яті Чорнобильської трагедії

  • Фото автора: biblumsf
    biblumsf
  • 26 апр. 2023 г.
  • 2 мин. чтения

26 квітня відзначаються 37-і роковини аварії на Чорнобильській АЕС, яка стала найбільшою в історії катастрофою в ядерній енергетиці. Це день пам'яті про саму катастрофу і загиблих в ній, а також героїзму працівників станції, ліквідаторів, пожежників, медиків і всіх людей, причетних до ліквідації наслідків аварії.

Аварія на ЧАЕС — найбільша техногенна катастрофа за всю історію ядерної енергетики у світі, яка змінила радіаційну обстановку, екологію, долі людей не тільки на європейському континенті, а й у всьому світі.

Аварія сильно підірвала довіру громадськості до ядерної енергетики. З 1986 по 2002 рік у світі не було побудовано жодної атомної електростанції. Чорнобильська аварія стала не тільки величезною трагедією і найбільшою екологічною катастрофою 20 століття, а й уроком всьому людству, показавши, що ядерна енергія, яка вийшла з-під контролю, не визнає кордонів. Наслідки катастрофи залишаються й донині предметом обговорення світової наукової спільноти. За Міжнародною шкалою ядерних подій (INES) цю аварію класифікували за найвищим – сьомим рівнем небезпеки. У грудні 2016 року Генеральна Асамблея ООН проголосила 26 квітня Міжнародним днем пам'яті про Чорнобильську катастрофу.

Нині, у 2022 році, ми зіткнулися з новою страшною загрозою – ядерною небезпекою. З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну окупанти знаходилися на території ЧАЕС п'ять тижнів, узявши в заручники весь персонал. Вся Україна вболівала за долю працівників ЧАЕС, які під дулом автоматів мусили й далі стежити за тим, щоб трагедія 86-го року не повторилася знову. 2 квітня 2022 року над Чорнобильською АЕС знову замайорів український прапор.

Також нам невідомо, що буде в Енергодарі чи на інших атомних станціях України, бо тривають постійні бомбардування та обстріли з важкої техніки.

Не зважаючи на цю безпідставну війну, розв’язану РФ проти України, ми та увесь світ маємо не допустити, щоб нова атомна трагедія повторилася знову.

Ми згадуємо подвиг тих, хто зберіг життя мільйонам людей у 1986 році, і віримо в тих, хто захищає нашу країну зараз.

 
 
 

Comments


Ми на з'вязку

Адреса

© 2023 Бібліотека Університету митної справи та фінансів 

Сайт створений на Wix.com

Телефон: 756-05-83

 Email: bibl.umsf@gmail.com

49000, м.Дніпро,
вул. Володимира Вернадського
, 2/4

bottom of page