• biblumsf

У Дніпрі відкрито сім знакових міні-скульптур

У рамках проєкта «Відчуй Дніпро», наше місто отримало у подарунок бронзові скульптурні зображення видатних особистостей та подій, які пов’язані з його багатогранним минулим і сьогоденням.

Першу міні-скульп­туру відкрили під час святкування Дня міста 12 вересня 2020 року. Вона присвячена мешканцю Катеринослава, підприємцю Олександру Полю, якому регіон завдячує своїм розвитком. Зокрема, у 1884 році у місті було відкрито новий міст Катеринославської залізниці, про яку клопотав Поль. Бронзовий витвір встановлено біля будівлі міської ради. Він має форму мосту та відповідну назву — «Міст Олександра Поля».


Друга скульптура з’явилась біля входу до Дніпропетровської філармонії ім. Леоніда Когана за тиждень до Нового року. Її присвятили диригенту Гургену Карапетяну: з 1967 року він очолював симфонічний оркестр філармонії. Скульптура має вигляд кола, на якому — ноти та руки диригента. Ідея саме такого зображення виникла у авторів миттєво, бо все, що нас оточує, — це справа чиїхось рук. Що вже казати про руки диригента, який керує цілим оркестром.


Третя за переліком скульптурна «ознака» нашого міста прикрашає Фестивальний причал — улюблене місце відпочинку, у першу чергу, молоді. Мініатюрний бронзовий витвір присвятили марафонському руху, тож і назву він має — «Марафонець Дніпра». Автори сподіваються, що цей символ нагадуватиме людям, наскільки важливо піклуватися про своє здоров’я, займатися фізичною культурою, спортом, бо це основний внесок у власне майбутнє.


І нарешті, наче подарунок до новорічних і різдвяних свят, Дніпро отримав одразу чотири міні-скульптури — «Печиво «Дніпро», «Залікова книжка студента», «Дніпровський трамвай та «Фанат «Дніпра».

Щодо кожної:

бронзовий смаколик «Печиво «Дніпро» можна побачити на оглядовому майданчику парка ім. Шевченка. Він нагадує про те, що справжнє печиво вперше виготовили у 1967 році і ним до сьогодні ласують діти та дорослі


символічна «Залікова книжка студента» розташувалась на фасаді будівлі Університету митної справи та фінансів. Дніпро відомий, як аерокосмічна столиця, потужна історична школа, місто з фантастичними інженерними спорудами. Але без належної освіти усі досягнення були б неможливі;«Дніпровський трамвай» можна побачити на Катеринославському бульварі. Місце розташування цієї міні-скульптури було обрано не випадково: саме у цьому районі у минулому столітті знаходився трикутник розвороту одного з трамвайних маршрутів;«Фанат Дніпра» знаходиться на вул. Фабра біля входу до парка Глоби. Це історичне місце, де роками збиралися фанати футбольного клубу «Дніпро» і яке мало назву «Брехалівка». Футбол та його прихильники — велика частина міста, тож скульптура — на їх честь.Просмотров: 28Комментариев: 0

Університет митної справи та фінансів

                            Бібліотека

Ми на з'вязку

Адреса

© 2020 Бібліотека Університету митної справи та фінансів. 

Сайт створен на Wix.com

Телефон: 756-05-83

                  721-98-80

Email: bibl.umsf@gmail.com

49000, м.Дніпро,
вул. Володимира Вернадського

(вулиця Дзержинського), 2/4

вул. Аржанова,12

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now